Меблі з дерева — секрети правильного догляду

Дерев’яні меблі в будинку — це ознака гарного смаку і достатку власників. Хоча в минулі часи всі меблі виготовлялася виключно з деревини. Сьогодні дерев’яні меблі не створюють загрози для здоров’я людини, не викликають алергії та інших неприємних реакцій, створюючи в будинку сприятливу енергетику. Але все ж, щоб зберегти її на довгі роки, необхідно постаратися.

Меблі з дерева секрети вірного догляду

Загрозою для меблів з дерева можуть бути:

— Пил;
— Механічні пошкодження;
— Плями;
— Деревні шкідники

Як боротися з плямами і пилом.

Пил — це найпоширеніший ворог меблів, і з ним необхідно постійно боротися. Найкраще прибирати її з поверхні легкими рухами, використовуючи м’яку тканину типу фланелі або оксамит і сукно. Якщо тканина буде вологою, ви можете зіпсувати меблі з дерева, і їх поверхня втратить свій справжній блиск. Сьогодні сучасний ринок пропонує безліч чистячих спреїв, якими можна легко видалити плями. При покупці необхідно звертати увагу, щоб ці спреї або інші чистячи засоби не містили абразивних речовин. Після того, як ви зробили чистку, поліровані деталі натирають плюшевою або фланелевою серветкою. Не варто використовувати хімічні речовини для того, щоб вивести плями, інакше ви ризикуєте безнадійно зіпсувати дерев’яну поверхню. Якщо на вашому столі залишилася пляма від гарячої чашки, спробуйте вивести його складом з рослинної олії і спирту в рівній пропорції.

Догляд за елітними меблями.

Меблі з дорогих порід дерев купуються на довгі роки, тому доглядати за нею необхідно особливо ретельно. Протирайте її поверхню оцтом, воском, який необхідно розвести в скипидарі. Можна також використовувати для цих цілей реп’яхову олію. Подряпини на меблях з цінної деревини особливо псують її зовнішній вигляд і настрій власників шикарних гарнітурів. Позбутися від таких неприємностей можна, використовуючи самостійно приготовані розчини. Наприклад, застосовуючи концентрований розчин з йоду, можна добре замаскувати подряпини на меблях з червоного дерева. Поверхні з горіха протирають сумішшю з оливкової олії і червоного вина. Не менш ефективний і бджолиний віск, який для догляду за меблями з успіхом використовують багато століть.

Жуки — точильники і способи боротьби з ними.

Деревні шкідники набагато неприємніше плям і подряпин: вони залишають отвори, з яких сиплеться жовта труха. Сьогодні промисловість випускає багато спеціальних засобів, які дуже ефективні в боротьбі з шкідниками. Але можна скористатися і традиційним засобом: приготуйте склад з скипидару і гасу в пропорції три до одного. Або застосуйте вазелінове масло. Повторюйте обробку уражених поверхонь, і ви повністю позбавитеся від проблем.

Related Posts